szampony do włosów

Jaki szampon jest najlepszy do farbowanych włosów? Oto kilka faktów!

Farbowane włosy wymagają specjalnej pielęgnacji. Koloryzacja nieco osłabia włosy, równocześnie je wysuszając. Z tego powodu warto używać kosmetyków, które są przeznaczone specjalnie do takich przypadków. Szampon do włosów farbowanych powinien być bogaty w składzie i delikatnie obchodzić się z farbą, tak aby jej nie zmywać. Idealną propozycją będą także preparaty o naturalnym składzie. Przykładową propozycją jest szampon babci agafii do włosów farbowanych. Specyfik ten zawiera m.in kwaśne mleko i wyciąg z korzeni mydlnicy lekarskiej. Produkt nawilża włosy, delikatnie je myje oraz ma przyjemny zapach. Na rynku istnieją również preparaty do włosów farbowanych, oparte na bazie mniej naturalnych składników. Obie grupy mają swoich zwolenników. Jaki szampon wybrać? Oto kilka wskazówek:

Efekty vs. Naturalny skład

Wybierając pielęgnację do włosów farbowanych warto poszukać kompromisu pomiędzy wyglądem włosów po użyciu preparatu oraz jego składem. Wiele szamponów na bazie chemicznych dodatków oraz silikonów oferuje natychmiastowe wygładzenie, nabłyszczenie oraz odżywienie. Czy są on bezpieczne? Wiele z takich preparatów daje efekt optycznej poprawy, jednak struktura włosa pozostaje niezmieniona.

Kosmetyki naturalne dają często mniej spektakularne efekty, jednak nie powodują uczuleń oraz problemów skórnych. Warto więc postarać się o odnalezienie złotego środka i wybrać kosmetyk o dobrym działaniu oraz zdrowym składzie, a kosmetyków mniej zdrowych używajmy tylko wtedy kiedy naprawdę zależy nam na idealnym efekcie.

Jak pielęgnować włosy farbowane?

Włosy po koloryzacji potrzebują odżywienia oraz nawilżenia. Oprócz specjalnych szamponów warto więc nakładać na nie maseczki oraz odżywcze olejki. Taka pielęgnacja poprawi stan włosa i uchroni je przed zniszczeniami spowodowanymi farbą do pielęgnacji. Pamiętajmy o tym żeby co najmniej raz w tygodniu zafundować włosom dłuższy kontakt z maską lub olejkiem – tak traktowane włosy będą zdrowsze oraz naturalnie miękkie i błyszczące.

Warto pamiętać o tym aby myć włosy w wodzie ciepłej – jednak nie gorącej. Zbyt wysoka temperatura powoduje szybsze płowienie koloru! Suszenie także ma wpływ na stan koloryzowanych włosów. Należy więc pamiętać aby unikać używania suszarki nastawionej na maksimum i czasami pozwalać włosom wyschnąć samodzielnie. Szybkie suszenie zostawmy na okazje kiedy naprawdę potrzebujemy szybkiego efektu.

Do włosów farbowanych warto również używać specjalnego serum lub olejku. Taki preparat sprawdzi się jako ochrona przed wysuszeniem i wysoką temperaturą, np. podczas prostowania. Dobrze tez pamiętać o chronieniu włosów przed słońcem – jego działanie pozbawia włosy blasku.